כנס רודרמן- שילוב אנשים עם מוגבלויות

״כנס רודרמן לשילוב״ שהתקיים אתמול במרכז ״נא לגעת״. בתמונה שירה רודרמן מנכ״לית קרן משפחת רודרמן,פותחת כנס חשוב הזה לקידום אנשים עם מוגבלויות בעולם התעסוקה/ השכלה/ דיור/ חינוך. בכנס זה שאליו הוזמנו ראשי ארגונים, עמותות וקרנות הפועלות למתן פתרונות נגישות ולמען השילוב הוצג לראשונה מודל הרשת.

בכנס נאמו דוברים בולטים שהתייחסו לתחומי החיים השונים.

כך הרב פירון שר החינוך לשעבר דיבר על שילוב בהשכלה, אחיה קמארה- נציב שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות במשרד המשפטים דיבר על שילוב בקהילה,

ד"ר סיגל שלח מנכ"ל תב"ת בג'וינט ישראל התייחסה לשילוב בתעסוקה ואפרת שטרן מנהלת תוכניות במסד נכויות נגעה בתחום השילוב בדיור.

לאחר מכן התקיימו סדנאות לפיתוח חשיבה יצירתית והרצאה על תרומת הרשתות החברתיות ככלי להצלחה. היום הסתיים בפאנל צעירים פורצי דרך בתחום השילוב.

גולת הכותרת התייחסה למודל הרשת שמשמעותו: שילוב ידיים של הגופים השונים העוסקים בכל תחומי החיים המרכזיים לשילוב אנשים עם מוגבלויות ובכך להגדיל את ההצלחה וליצור שינויים חברתיים משמעותיים.

אין ספק שמדובר כאן במודל רחב היקף ומורכב שבא ליצור שינוי חיובי על רקע ריבוי העמותות והארגונים הפועלים לרוב כשחקנים יחידים ולעתים אף כמתחרים.

כלי נגישות