הדרכה לעובדים במועצה מקומית פרדס חנה

יום העיון התקיים ביוזמת עמותת נגישות ישראל, הרשות, ובתרומת פיליפ מוריס במסגרת פרויקט "עזור לי לעזור לך". המועצה המקומית פרדס חנה כרכור גילתה נכונות להצהיר כי מדובר בנושא חשוב על סדר יומה. קבוצות קטנות "התנסו" ונחשפו העובדים למוגבלויות השונות דרך מסלול תחנות ממוקד. בכל תחנה פגשו המשתתפים מדריך שהינו אדם בעל מוגבלות ששיתף אותם בעולמו האישי – החל מהיכרות ספציפית עם המוגבלות ועד לסיפור האישי של המדריך בקשיים, בהצלחות ומתן פתרונות להמשך עבודה יעיל ונגיש ביישוב. בהמשך חווה כל אחד מהמשתתפים בגפו – מהי המשמעות של להיות אדם בעל מוגבלות. "בסוף היום העובדים היו נרגשים ונפעמים והודו לי על הזכות שניתנה להם לקחת חלק בפעילות. היה לי חשש כבד שלקראת סוף היום העובדים "יזלגו" החוצה מהפעילות, אבל נהפוכו, הם סרבו בתוקף לקצר את הפעילות בתחנות לטובת עמידה בזמנים." אביטל גויטיין עו"ק ומארגנת הארוע מטעם המועצה.

יום העיון לעובדי מועצה מקומית פרדס חנה, התקיים בשיתוף פעולה עם עמותת נגישות ישראל, ובתרומת פיליפ מוריס במסגרת פרויקט "עזור לי לעזור לך".
המועצה המקומית פרדס חנה- כרכור רואה בנושא הנגישות כנושא חשוב על סדר יומה.

קבוצות קטנות "התנסו" ונחשפו העובדים למוגבלויות השונות דרך מסלול תחנות ממוקד. בכל תחנה פגשו המשתתפים מדריך שהינו אדם בעל מוגבלות ששיתף אותם בעולמו האישי – החל מהיכרות ספציפית עם המוגבלות ועד לסיפור האישי של המדריך בקשיים, בהצלחות ומתן פתרונות להמשך עבודה יעיל ונגיש ביישוב. בהמשך חווה כל אחד מהמשתתפים בגפו – מהי המשמעות של להיות אדם בעל מוגבלות.

"בסוף היום העובדים היו נרגשים ונפעמים והודו לי על הזכות שניתנה להם לקחת חלק בפעילות. היה לי חשש כבד שלקראת סוף היום העובדים "יזלגו" החוצה מהפעילות, אבל נהפוכו, הם סרבו בתוקף לקצר את הפעילות בתחנות לטובת עמידה בזמנים."
אביטל גויטיין עו"ק ומארגנת הארוע מטעם המועצה.

כלי נגישות